Náhradní díly na trampolíny jsou důležitým prodejním segmentem, neboť se jedná o velmi namáhané náčiní, a to jak u kovových součástí, tak i plastových komponentů.
Vybírejte trampolínu podle váhové nosnosti – někteří výrobci udávají v návodu k použití jako parametr nosnosti počet osob, které se na trampolíně mohou pohybovat. To je však scestné a matoucí hodnocení, podstatné je, aby byla uvedena celková maximální hmotnost v kilogramech při dynamické zátěži. Může se totiž stát, že výrobce takto záměrně tají výrobní nedostatky a můžete pak mít problémy při uplatnění reklamace.
Odrazová plocha – jedna z nejdůležitějších částí trampolíny, která vyžaduje velmi šetrné zacházení. Většinou se vyrábí z jemných polypropylenových, zdravotně nezávadných vláken, která jsou sice velmi odolná vůči silovému namáhání a některým chemickým látkám. Musíte však dbát na to, aby se vlákna nepoškodila např. ostrými předměty při skládání náčiní, pokud by k tomu došlo, trhlina se pak při skákání zvětší a bude nutné nahradit odrazovou plochu novým náhradním dílem.
Kryt pružin – měl by být zhotoven z textilní síťoviny zalité v PVC. Vyhýbejte se levným polyetylenovým krytům, které na slunci rychle stárnou a hrozí po krátké době jejich poškození. Tento ochranný prvek je nepostradatelný pro všechny průměry trampolín od těch malých bytových až po velké zahradní plochy. Účelně brání dopadu bosou nohou mezi pružiny, což může vést i k těžkému zranění.
Pružiny – levné výrobky jich mají podstatně méně, než ty kvalitní, čím více ocelových pružin po obvodu skákací plochy, tím lépe se vám od ní bude odrážet. Většinou bývají ošetřené galvanickým pokovením (zinkováním) proti korozi, ale stává se, že se některé z nich časem vytahají a musí se vyměnit za nový kus. Měli byste ještě před zakoupením trampolíny myslet dopředu a zajistit si dostupnost náhradních dílů na trampolíny včas, a to jak pružin, tak i odrazových ploch, krytů pružin a ochranné sítě.